NİKOLA TESLA'NIN 21. YÜZYIL KEHANETLERİ

Ağustos 06, 2017
      Geçtiğimiz yüzyılın en büyük dahilerinden bilim adamı Nikola Tesla,2035 Çevre Koruma Ajansı sekreterinin ABD başkanından bile daha önemli görüleceğini söylüyor.

      Elektriğin bulunmasında öncülük etmiş bilim adamı Tesla, 1937 yılında Liberty Dergisine verdiği bir röportajda 21. yüzyılla ilgili kehanetlerini de paylaşıyor.
      Tesla,"Edison, Sainmetz, Markoni ve diğerleri kablosuz yolla Atlantik Okyanusu'nun üzerinden bir sinyal göndermenin imkansız olacağını iddia ediyorlardı ancak birçok önemli buluşun önceden habercisi olduğum için belki de 21. yüzyılda hayatın nasıl olacağı tahmininde bulunmaya çalışırsam çok da yanlış yapmam" demiş

      Verdiği röportaja göre; "Başkandan da önemli olacak" demişti

      Röportaja göre mucit ve mühendis Nikola Tesla vefatından 35 yıl sonra kurulacak olan Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı'nın önemini öngörmüştür. Nikola Tesla kısa adı EPA olan ajansı o yıllarda Hijyen ve Beden Kültürü Olarak tanımlıyor:
      "Hijyen ve beden kültürü eğitimi, hükümet politikalarının bir parçası olarak tanıtacak.2035 yılında Hijyen ve Beden Kültürü Ajansı sekreteri, ABD başkanından daha önemli olacak. New York'taki hava kirliliği bizim dedelerimiz için aklın almadığı boyutlarda olacak, aynı zamanda su teminine büyük önem verilecek"

     'Düşünen makineler'
 
     Nikola Tesla robot bilimiyle 1880'li yıllarda ilgilenmeye başladı ve kablosuz uzaktan kumandalı gemi icadıyla herkesi hayrete düşürdü.Daha o yıllarda 'akıllı telefonlarında' da habercisi oldu

     Tesla'nın robot bilimi hakkında söyledikleri şöyle:

     "Makineyi yok etmek değil, ne yapması gerektiğini öğretmek lazım.Bugün yaptığımız her şeyi gelecekte robotlar yapacak.Bir zamanlar kölelerin yaptığı işleri robotlar yapacak. Elle yapılan işlerin yerini makinalar alacak.Bilim adamları şuan laboratuvarlarda 'düşünen makinalar' yapmaya çalışıyorlar"Tesla, gazetelerde bilimsel buluşların da büyük ölçüde yer alacağını belirtiyor.

    21. yüzyılın lüks restoranlarında süt ve tahıl


    Tesla, 21. yüzyıl insanların beslenme alışkanlıklarıyla ilgi tahminlerde de bulunmuş.80 yıl öncesinden organik beslenmeye düşkünlüğün habercisi oluyor:

"Ben et yemiyorum, yakında herkes de bu bilinçte olacak. Aynı zamanda çay, kahve ve tütün de çok popüler olmayacak.Ama alkol her zaman çekici olacak. Hindistan ve Çin'de milyonların gıda ihtiyacı için yeteri kadar buğday olacak ve yıpranmış toprakta kimyasallar nedeni ile tekrar can bulacak. Uyuşturucular cezai uygulamalarda yok olmayacak, sadece zararlı maddelerde bedeni zehirlemek moda olmayacak. Süt ,bal, tahıl gibi doğal besinler 21. yüzyılda en lüks restoranlarda bile akşam yemeklerinde tercih edilen ana besinler yer alacak.

You Might Also Like

0 yorum

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı